monday.com ve ClickUp: fiyatlandırma, planlar ve daha fazlası

monday.com ve ClickUp: fiyatlandırma, planlar ve daha fazlası

Cinar Cifter

Cinar Cifter

Kasım 16, 2021

Çoğu ekibin ayrı hedefleri, iş süreçleri vardır ve süreçler için farklı yazılımlar kullanır. Fakat çalışma şekli geliştikçe, her ekibin...

Çoğu ekibin ayrı hedefleri, iş süreçleri vardır ve süreçler için farklı yazılımlar kullanır. Fakat çalışma şekli geliştikçe, her ekibin farklı ihtiyaçlarını karşılayabilecek tek bir yazılıma yönelik talep artmaktadır. Modern kuruluşlar, her ekibin kullanabileceği, esnek, özelleştirilebilir ve ölçeklenebilir tek bir çalışma alanı olarak hizmet edebilecek yazılımlar arıyor.

Bugün, her ekibin ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen iki platformu keşfedeceğiz: monday.com ve ClickUp.

monday.com nedir?

monday.com, herhangi bir ekibin veya kuruluşun ihtiyaçlarına uygun özel iş akışları oluşturabileceği bir Çalışma İşletim Sistemidir. monday.com ile pazarlama kampanyası takibinden envanter yönetimine kadar her şeyi planlamak, yürütmek ve ölçeklendirmek kolaydır.

monday.com’un sezgisel arayüzü, kuruluşların ekipleri büyüdükçe veya ihtiyaçları değiştikçe iş akışlarını hızlı bir şekilde düzenlemelerini ve özelleştirmelerini kolaylaştırır. monday.com‘u kullanmaya başlamak yalnızca kolay olmakla kalmaz, aynı zamanda kodsuz/düşük kodlu işlevler inanılmaz derecede karmaşık ve sağlam iş akışları oluşturmayı kolaylaştırır.

ClickUp nedir?

ClickUp, önce ekiplerin görevleri yerine getirmesine yardımcı olmak için dahili bir araç olarak oluşturulmuş ve daha sonra birçok ekibe hizmet vermek üzere geliştirilmiş bir üretkenlik yazılımıdır. ClickUp, ekipler tarafından yapılacaklar listelerini, takvimleri, dokümanları, elektronik tabloları ve daha fazlasını yönetmek için kullanılır.

Bir çalışma işletim sisteminde nelere dikkat edilmelidir?

Şubat 2020’de monday.com yeni bir yazılım modelini hizmete sundu: Çalışma İşletim Sistemi (Work OS). Bu yeni tür yazılım, kuruluşların her ekibi ve iş akışını izole etmek yerine birbirine bağlayan merkezi bir çalışma alanına sahip olma ihtiyacı göz önünde bulundurularak yapılmıştır.

Ancak piyasada bu kadar çok yazılımı seçeneği varken nelere dikkat etmeniz gerektiğini nereden biliyorsunuz?

Bir yazılımın kuruluşunuzun gereksinimleriyle uyumlu olduğuna karar verirken bu yedi temel özelliğe dikkat etmeniz gereklidir.

monday.com özellikleri ve yetenekleri

monday.com, bir işletim sisteminde bulunması gereken tüm özelliklere ve daha fazlasına sahiptir.

1. Kuruluş çapında kullanım

monday.com pazarlamadan BT’ye kadar her türden ekibi destekler. Bu, kuruluşunuzdaki her ekibin iş akışlarıyla ilgili kaynaklara kolayca erişebileceği, hazır şablonlarla platformu rahatlıkla kullanmaya başlayabileceği ve iş akışlarını özelleştirilebilir otomasyonlarla dilediği şekilde optimize edebileceği anlamına gelir.

Tüm kuruluşunuzun tek bir Çalışma İşletim Sistemi kullanmasını istiyorsanız, yüksek düzeyde esnekliğe sahip bir platforma ihtiyacınız vardır. Ölçeklenebilir bir altyapı olmadan süreçlerinizde ve iş akışlarınızda sorun yaşamaya devam edeceksinizdir. Seçtiğiniz Çalışma İşletim Sistemi’nin yalnızca her ekibe uyum sağlama esnekliğinin yanı sıra onları uzun vadede destekleyebilecek ölçeklenebilirliğe sahip olduğundan emin olun.

2. Yapı taşları

Yapı taşları, bir Çalışma İşletim Sistemi’ni oluşturan öğelerdir. monday.com’un yapı taşları, panolar, gösterge panelleri, widget’lar, otomasyonlar, entegrasyonlar ve daha fazlasından oluşur. Güçlü bir Çalışma İşletim Sistemi, kullanıcılara sağlam yapı taşlarıyla platformu hemen kullanmaya başlama ve her şeyi diledikleri gibi özelleştirme olanağı sunar

monday.com’un kodsuz/düşük kodlu platformu, kullanıcıların özel iş ihtiyaçları için özel uygulamalar oluşturmasına olanak tanır. Bu uygulamalar yepyeni entegrasyonlar, görünümler veya kuruluşunuzun etkili bir şekilde çalışması için ihtiyaç duyacağı herhangi bir şey olabilir.

3. Yapılandırılmış veri deposu

Tüm veri yönetimini belli kişilerin yapmasını gerektiren geleneksel bir veri tabanından farklı olarak monday.com, Çalışma İşletim Sistemi içinde izin ve veri oluşturmayı özelleştirmek için birçok yol sunar. Bu, güvenlikten asla ödün verilmediği, ancak kullanıcıların kendi iş akışlarını oluşturmakta ve yönetmekte özgür oldukları anlamına gelir.

4. Veri ve uygulama entegrasyonu

Yerel entegrasyonlar, ölçeklenebilirlik ve şirket genelinde kullanım için çok önemlidir. E-posta sağlayıcıları, CRM sistemleri ve daha fazlasıyla entegrasyon olmadan, teknoloji yığınınıza bir Çalışma İşletim Sistemi eklemek, süreçleri kolaylaştırmak yerine daha fazla iş yaratabilir. monday.com, kuruluşunuzun en çok kullandığı 40’tan fazla araçla yerel entegrasyonlara sahiptir:

 • SalesForce
 • MailChip
 • GitHub
 • Shopify
 • Jira
 • HubSpot
 • Microsoft Office araçları ve daha birçoğu
 • 5. İş akışı otomasyonu

  Otomasyonlar, ekipler arası işbirliği için çok önemlidir ve zamandan tasarruf etmeye ve hataları en aza indirmeye yardımcı olur. monday.com, önceden hazırlanmış tariflerinden seçim yapmanıza veya kuruluşunuzun çalışma şekline uygun özel otomasyonlar oluşturmanıza olanak tanıyan sınırsız otomasyon tarifi sunar.

  6. Veri görünümleri ve analizi

  monday.com gösterge panelleri, birden çok panodan gelen verileri tek bir görsel yerde bir araya getirir. Panolar, görmek istediğiniz verileri dinamik ve anlaşılması kolay şekillerde temsil etmek için Pil Widget’ı veya Grafik Widget’ı gibi görünümlerden oluşur. monday.com panoları otomatik olarak güncellenir; bu, tek bir pano kaç pano bağlı olursa olsun veya ne kadar veriye sahip olursa olsun, manuel olarak güncellemenize gerek kalmadan her zaman en yeni bilgilere sahip olduğunuza olduğuna güvenebilirsiniz.

  monday.com 15 dinamik widget sunar, yani gösterge panellerinizi şekillendirme yollarınız sonsuzdur. Forrester Total Economic Impact raporu, bir pazarlama ajansının üretkenliğinin monday.com gösterge panelleri sayesinde çok arttığını ve bunun 500 bin dolarlık değer tasarrufuna eşit olduğunu ortaya koydu.

  7. İzinler ve yönetim

  Kullanıcıların ve ekip üyelerinin kendi izin tercihlerini (ihtiyaçlarına göre) tanımlama yeteneği,  kuruluştaki herkes için çevikliği geliştirir ve sorumlulk almayı kolaylaştırır.

  İzin yönetimi çok önemli olmakla birlikte, bir Çalışma İşletim Sisteminin güvenliği ve güvenilirliği de önemlidir. monday.com sertifikaları, diğer ISO sertifikalarının yanı sıra Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri (ISMS) için en katı küresel güvenlik standardı olan ISO/IEC 27001:2013’ü içerir. Ayrıca HIPAA ve GDPR uyumludur, böylece verilerinizin güvende olduğundan emin olabilirsiniz. monday.com ayrıca, istediğiniz zaman bu sayfadan kontrol edebileceğiniz SLA’ları için bir garanti sunar.

  ClickUp özellikleri ve yetenekleri

  1. Kuruluş çapında kullanım

  Daha önce de değindiğimiz gibi, bir Çalışma İşletim Sisteminin tüm kuruluşa hizmet vermesi için birkaç temel bileşene sahip olması gerekir; ilki, çok çeşitli ekip iş akışları için hazır çözümlerdir. Bu, kuruluşunuzdaki her ekibin duvara sorunsuz bir şekilde aynı Çalışma İşletim Sistemini kullanabilmesini sağlar.

  ClickUp, pazarlama, satış, tasarım ve sağlık hizmetlerine yönelik çözümlerle monday.com gibi benzer ekiplere hizmet verir, ancak monday.com gibi diğer platformların aksine BT veya e-ticaret sektörlerine yönelik listelenen bir çözümü yoktur.

  2. Yapı taşları

  ClickUp yapı taşları, Görünümler, Özelleştirme, İşbirliği, Dokümanlar, Raporlama ve Zaman özelliklerinden oluşmaktadır.

 • Görünümler: Verilerinizi görsel grafiklerde görüntüleyebilmeniz için Kanban ve Gantt gibi görünümleri içerir.
 • Özelleştirme: ClickUp’ın kodsuz uygulama geliştirme yeteneği olan ve 30 uygulamaya sahip olduğu belirtilen ClickApps’i içerir.
 • İşbirliği: Platform üzerinden yorum yapma, e-posta gönderme ve ekip üyeleriyle çalışma yeteneğini sunar. Ancak Adobe gibi entegrasyonlar bulunmadığından, yaratıcı ekiplerle işbirliği yapmak zor olabilir.
 • Dokümanlar: ClickUp içinde düzenlenebilir bir belgelerdir. Ancak, ClickUp Belgeleri ekleme olarak hizmet ederken, monday workdocs bir pano ile aynı altyapı kullanılarak oluşturulmuştur. Bu küçük fark, verimlilik söz konusu olduğunda büyük bir fark yaratabilir.
 • Raporlama: Widget’lar gibi gösterge paneliyle ilgili tüm özellikleri içerir. ClickUp’taki gösterge panelleri otomatik olarak güncellenmemektedir; bu, verileri düzenli olarak güncellemeyi ve analiz etmeyi planlıyorsanız negatif bir özellik olabilir.
 • Zaman: Zaman takibi, iş yükü raporlaması ve zaman tahminleri ile ilgili her şeyi kapsar. monday.com ayrıca, gösterge panelleri üzerinden kolayca görüntüleyebileceğiniz zaman takibi özellikleri de sunar.
 • 3. Yapılandırılmış veri deposu

  ClickUp, farklı düzeylerdeki kullanıcıların farklı verileri oluşturmasına, kontrol etmesine ve paylaşmasına olanak tanır. 

  4. Veri ve uygulama entegrasyonu

  ClickUp; Google Drive, Slack, Outlook ve Microsoft Teams gibi bazı temel entegrasyonlara sahiptir. Ancak Salesforce veya Hubspot gibi bazı önemli yazılımları senkronize etmek için Zapier gibi üçüncü taraf bir entegratör kullanmanız gerekir. Ek olarak, entegrasyonlar ve otomasyonlar birlikte kullanılamaz ve bu da iş akışlarını düzenlemeyi karmaşık hale getirebilir.

  5. İş akışı otomasyonu

  İş akışınızı otomatikleştirmek, zamandan tasarruf etmenin ve verimliliği artırmanın anahtarıdır. ClickUp, otomasyon oluşturma yeteneği sunsa da, bunları iş akışınıza uyacak şekilde özelleştirmenize olanak sunmaz ki bu da çalışma şeklinizi kısıtlayabilir.

  ​​Ayrıca, ClickUp’ın belirli otomasyonlar için ek ücret almaktadır ve bu da bütçenizde kalarak dilediğiniz otomasyonları kurmayı zorlaştırabilir. monday.com otomasyonları, her planın listelenen fiyatına dahildir.

  6. Veri görünümleri ve analizi

  Daha önce kısaca bahsettiğimiz gibi, ClickUp, platformun içinden veri toplamak ve analiz etmek için görsel gösterge panelleri sunar. 

  7. İzinler ve yönetim

  ClickUp’ın dört kullanıcı türü vardır: Misafir, Üye, Yönetici ve Sahip – her biri platformdaki veriler üzerinde farklı yeteneklere ve erişime sahiptir. Platformun güvenlik yapısına gelince, Klasörler, Listeler ve Görevler özelleştirilmiş izinlere sahiptir fakat kuruluşunuzu farklı departmanlara, ekiplere, gruplara, üst düzey girişimlere ayırmanıza yardımcı olan Alanlar’ın izin ayarları yoktur.

  ClickUp, platformun güvenliğiyle ilgili olarak, ISO veya SOC I veya SOC III sertifikasına sahip değildir ve bu durum katı güvenlik standartlarına sahip kurumsal şirketler için zorluk oluşturabilir.

  monday.com fiyatlandırması

  monday.com, bireysel bir kullanıcıdan binlerce çalışanı olan bir kuruluşa kadar her tür kullanım için bir fiyatlandırma seçeneğine sahiptir.

  Temel plan, basit iş akışlarına sahip daha küçük ekipler için harikadır. Tüm işlerini tek bir yerde yürütmek isteyen ancak kurumsal yeteneklerin ekstra desteğine ihtiyaç duymayan bir ekipseniz, Standart Plan en ideal seçenektir:

 • Otomasyonlar ve entegrasyonlar
 • Eksiksiz iş akışı yönetimi
 • Sınırsız proje ve iş öğesi
 • Misafir erişimi ve kullanıcı kontrolü
 • Gantt çizelgeleri ve diğer gelişmiş pano görünümleri
 • 5 adete kadar panoyu birleştiren gerçek zamanlı bir gösterge paneli
 • Pro planı 25.000 eylem, yerel zaman takibi ve daha fazlasını içerir.
 • Daha büyük bir ekip için bir çözüm arıyorsanız veya daha karmaşık ihtiyaçlarınız varsa, Kurumsal Plan tam size göre! Ekibiniz için tam fiyatlandırmayı öğrenmek için, sizin için özel olarak oluşturulmuş bir planı oluşturacak bir ürün danışmanından kişiselleştirilmiş bir demo talep edebilirsiniz.

  ClickUp fiyatlandırması

  ClickUp, monday.com ile aynı şekilde, ücretsiz bir plandan kurumsal bir plana kadar uzanan kademeli fiyatlandırmaya sahiptir. Plana göre depolama alanı, özellikler ve otomasyon veya entegrasyon sayısı farklılık gösterir.

  Size en uygun yazılımı güvenle seçin

  Çalışma şeklimizin sürekli olarak değişmektedir. Kuruluşunuz ister ölçekleniyor, ister yeni teknolojilere uyum sağlıyor, hibrit bir çalışma modeline geçiyor, isterse yeni sektörlere açılıyor olsun, sizinle birlikte büyüyen ve gelişen bir Çalışma İşletim Sistemine sahip olmak çok önemlidir.

  Doğru yazılımı seçmek, ekibinizin ihtiyacı olan farkı yaratabilir. Güçlü özellikler önemli olmakla birlikte, kullanım kolaylığı ve hoş bir ara yüz de değer taşır. Neyse ki, monday.com bunların hepsini sunuyor. monday.com hakkında sorularınız mı var? İstediğiniz zaman bize ulaşabilirsiniz!

You may also like

Hangi Uygulama Ekibiniz için Daha Uygun?
Cinar Cifter

Cinar Cifter

Aralık 8, 2021

Hangi Uygulama Ekibiniz için Daha Uygun?

Ekipler arası, projeleri yönetirken doğru ürünü seçmek, süreçlerin verimli ilerleyebilmesi için önemlidir. Çoğu firma referans üzerine bu uygulamaları...

monday.com vs Asana: 2022’de hangisini kullanmalısınız?
Cinar Cifter

Cinar Cifter

Ekim 25, 2021

monday.com vs Asana: 2022’de hangisini kullanmalısınız?

İster her gün pijamalarınızla koltuğunuzdan çalışıyor olun, ister tam zamanlı olarak ofise gidiyor olun, güçlü bir proje yönetim...

İşletmeniz için en iyi Basecamp alternatifi nedir?
Cinar Cifter

Cinar Cifter

Ekim 21, 2021

İşletmeniz için en iyi Basecamp alternatifi nedir?

Basecamp, bir işbirliği ve proje yönetimi yazılımıdır. Bazı şirketler için işlevsel ve yeterli bir yazılım olsa da, sizin...

Asana ve Teamwork: Ekibiniz için hangisi daha uygun?
Cinar Cifter

Cinar Cifter

Eylül 21, 2021

Asana ve Teamwork: Ekibiniz için hangisi daha uygun?

Proje yönetimi yazılımları Asana ve Teamwork, ekiplerin işbirliği yapmasına ve daha iyi iletişim kurmasına yardımcı olur. Her ikisi de...

Google Meet ve Zoom: Hangisi Size Daha Uygun?
Cinar Cifter

Cinar Cifter

Haziran 24, 2021

Google Meet ve Zoom: Hangisi Size Daha Uygun?

Uzaktan çalışma ile iletişim araçları herkesin odak noktasında olan bir konu haline geldi. Pandemi birçok şeyi duraklatmış olsa...

Slack ve Microsoft Teams: Nasıl bir arada kullanabilirsiniz?
Cinar Cifter

Cinar Cifter

Haziran 9, 2021

Slack ve Microsoft Teams: Nasıl bir arada kullanabilirsiniz?

Geçen hafta, sohbet, paylaşılan çalışma alanları, otomatik bildirimler ve çeşitli iletişim biçimleri sunan web tabanlı işbirliği yazılım araçları...

Hangi Uygulama Ekibiniz için Daha Uygun?
Cinar Cifter

Cinar Cifter

Aralık 8, 2021

Hangi Uygulama Ekibiniz için Daha Uygun?

Ekipler arası, projeleri yönetirken doğru ürünü seçmek, süreçlerin verimli ilerleyebilmesi için önemlidir. Çoğu firma referans üzerine bu uygulamaları...

monday.com vs Asana: 2022’de hangisini kullanmalısınız?
Cinar Cifter

Cinar Cifter

Ekim 25, 2021

monday.com vs Asana: 2022’de hangisini kullanmalısınız?

İster her gün pijamalarınızla koltuğunuzdan çalışıyor olun, ister tam zamanlı olarak ofise gidiyor olun, güçlü bir proje yönetim...